رئیس اتحادیه سوپرمارکت‌داران و مواد پروتئینی گفت: اگر گرانفروشی توسط سوپرمارکت ها بعد از ساعت ۲۲ صورت گیرد، با توجه به اینکه قیمت مصرف کننده در همه کالاهای آن ها است حتما با واحد صنفی برخورد می شود.
یکی از مهم ترین موضوعاتی که طی سال های اخیر مردم با آن دست و پنجه نرم می‌کنند بحث افزایش قیمت کالاهاست. در این میان شاهد گرانفروشی نیز از طرف برخی از فروشندگان هستیم که از هر فرصتی به نفع خود استفاده می‌کنند. با توجه به گزارش هایی که به دست ما رسیده برخی از سوپر مارکت ها بعد از ساعت ۲۲ مواد غذایی را بیشتر از قیمت درج شده روی آن می فروشند. با توجه به اینکه قیمت بسیاری از اقلامی که در سوپر مارکت ها به فروش می رسد روی آن ها درج شده، گرانفروشی توسط فروشنده مشخص می شود.
رئیس اتحادیه سوپرمارکت‌داران و مواد پروتئینی تهران در پایان با بیان اینکه مشکل صنف ما در حال حاضر مالیات است که بر اساس میزان تراکنش ها است، افزود: مشکل بعدی این است که حاشیه سود ما با نرخ مالیاتی تطابق ندارد زیرا حاشیه سود ما ۱۵ درصد و نرخ مالیاتی ۱۳ درصد است. پیشنهاد ما این است که نرخ مالیاتی صنف سوپر مارکت و مواد پروتئینی روی ۷ درصد بیاید.این موضوع را با ذکر دلایل به صورت مکتوب با اتاق اصناف نیز در میان گذاشتیم. اما این موضوع مربوط به اتاق اصناف نیست بلکه سازمان امور مالیاتی باید آن را پیگیری کند.درخواست در حال حاضر در مرحله بررسی است. اگر این موضوع حل نشود صنف سوپر مارکت ها برای سال ۱۴۰۲ به مشکل جدی می خورد.